Divider

Молитва пред иконою "Неупиваемая Чаша"

Элорэн

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:857
Реакции:5
Баллы:0
Тропарь, глас 4-й:
Днесь притецем вернии к Божественному и пречудному образу Пресвятыя Богоматери, напaяющей верных сердца небесною Неупиваемою Чашею Своего милосердия, и людем верным чудеса показующей. Яже мы видяще и слышаще духовно празднуем и тепле вопием: Владычице Премилостивая, исцели наша недуги и страсти, молящи Сына Твоего, Христа Бога нашего, спасти души наша.

Кондак:
Избранное и дивное избавление нам даровася - Твой образ честный, Владычице Богородице, яко избавльшеся явлением его от недугов душевных и телесных и скорбных обстояний, благодарственная хваления приносим Ти, Всемилостивая Заступнице. Ты же, Владычице, Неупиваемою Чашею нами именуемая, приклонися благоутробно к нашим воздыханиям и воплем сердечным, и избавление подаждь страждущим недугом пианства, да с верою воззовем Ти: Радуйся, Владычице, Неупиваемая Чаше, духовную жажду нашу утоляющая.

Молитва:
О премилосердая Владычице! К Твоему заступлению ныне прибегаем, молений наших не презри, но милостивно услыши нас, жен, детей, матерей и тяжким недугом пианства одержимых, и того ради от матере своея, Церкве Христовы, и спасения отпадающих братий, сестер и сродник наших исцели. О милостивая Мати Божия, коснися сердец их и скоро возстави от падений греховных и ко спасительному воздержанию приведи их. Умоли Сына Твоего Христа Бога нашего, да простит нам согрешения наша и не отвратит милости Своея от людей Своих, но да укрепит нас в трезвении и целомудрии. Приими, Пресвятая Богородице, молитвы матерей, о чадех своих слезы проливающих, жен, о мужех своих рыдающих, чад сирых и убогих, заблуждшими оставленных, и всех нас, к иконе Твоей припадающих, и да приидет сей вопль наш, молитвами Твоими, ко престолу Всевышняго. Покрый и соблюди нас от лукаваго ловления и всех козней вражиих. В страшный же час исхода нашего помози пройти непреткновенно воздушныя мытарства, молитвами Твоими избави нас вечнаго осуждения, да покрыет нас милость Божия в нескончаемые веки веков. Аминь.
 

Агамеда

Well-Known Member
Регистрация:19 Апр 2013
Сообщения:471
Реакции:0
Баллы:0
Молятся иконе"неупиваемая чаша"те ,кто пьет водку и после спивается.
Чудотворная икона и молитва к ней.
Спасибо что выложили.
 

liana42

Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:15
Реакции:0
Баллы:0
А можно читать другому человеку?например я хочу что бы близкий мне человек не пил.
 

Kostianika

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:230
Реакции:0
Баллы:16
Уважаемые Магистры, Мастера и форумчане! Подскажите, пожалуйста, как правильно молиться этой иконе? Прочла, что хорошо помогает, если молится в течение 40 дней, молитву читать 12 раз. А тропарь и кондак читается один раз перед началом молитвы или тоже 12 раз?
 
Регистрация:16 Дек 2015
Сообщения:5.220
Реакции:147
Баллы:63
Kostianika написал(а):
[post]1022590[/post] Уважаемые Магистры, Мастера и форумчане! Подскажите, пожалуйста, как правильно молиться этой иконе? Прочла, что хорошо помогает, если молится в течение 40 дней, молитву читать 12 раз. А тропарь и кондак читается один раз перед началом молитвы или тоже 12 раз?

Лучше 9 раз.
И минимум 9 дней.
Для лучшего эффекта от благодати можете и 40.
Тропарь и кондак по три раза.
 

Kostianika

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:230
Реакции:0
Баллы:16
Благодарю Вас, Мастер Никифор, за помощь! Собираюсь читать 40 дней.
 
Divider

Personalize

Сверху Снизу