Divider

Молитвы об исцелении болящих на всякую немочь

Anuit

Well-Known Member
Регистрация:19 Апр 2013
Сообщения:5.330
Реакции:4
Баллы:36
Возраст:43
Адрес: Екатеринбург
Молитва 1 (тропарь, глас 4-й)
Скорый в заступлении един сый, Христе, скорое свыше покажи посещение стражду-
щему рабу Твоему(произнести имя болящего), и избави от недуг и горьких болезней- и воз-
двигни во еже пети Тя и славити непрестанно, молитвами Богородицы, Едине Человеко-
любче.

Молитва 2 (кондак, глас 2-й)
На одре болезни лежащаго и смертною раною уязвленнаго, якоже иногда воздвигл еси,
Спасе, Петрову тещу и разслабленнаго на одре носимаго- сице и ныне, Милосерде, страждущаго посети и исцели: Ты бо един еси недуги и болезни рода нашего понесый и вся могий, яко Многомилостив.

Молитва 3 (ко Господу нашему Иисусу Христу)
Владыко, Вседержителю, Святый Царю, наказуяй и не умерщвляяй, утверждаяй низ-
падающия и возводяй низверженныя, телесныя человеков скорби исправляй, молимся Тебе,
Боже наш, раба Твоего (здесь следует произнести имя болящего) немощствующа посети
милостию Твоею, прости ему всякое согрешение вольное и невольное. Ей, Господи, врачеб-
ную Твою силу с небесе низпосли, прикоснися телеси, угаси огневицу, укроти страсть и
всякую немощь таящуюся, буди врач раба Твоего (здесь следует произнести имя болящего),
воздвигни его от одра болезненнаго и от ложа озлобления цела и всесовершенна, даруй его Церкви Твоей благоугождающа и творяща волю Твою. Твое бо есть, еже миловати и спасати ны, Боже наш, и Тебе славу возсылаем, Отцу и Сыну и Святому Духу, ныне и присно, и во веки веков. Аминь.
 

Anuit

Well-Known Member
Регистрация:19 Апр 2013
Сообщения:5.330
Реакции:4
Баллы:36
Возраст:43
Адрес: Екатеринбург
Молитва 4

Владыко Вседержителю, Врачу душ и телес наших, смиряяй и возносяяй, наказуяй и
паки исцеляяй! Раба Твоего (произнести имя болящего) немощствующа посети милостию Твоею, простри мышцу Твою, исполнену исцеления и врачбы, и исцели его, возстави от одра и немощи. Запрети духу немощи, отстави от него всяку язву, всяку болезнь, всяку огневицу и трясовицу, и еже есть в нем согрешение или беззаконие, ослаби, остави, прости Твоего раба ради человеколюбия. Ей, Господи, пощади создание Твое во Христе Иисусе, Господе нашем, с Нимже благословен еси, и со Пресвятым, и Благим, и Животворящим Твоим Духом, ныне, и присно, и во веки веков. Аминь.

Молитва 5

Господи Боже, Владыко жизни моей, Ты по благости Своей сказал: не хочу смерти
грешника, но чтоб он обратился и жив был. Я знаю, что эта болезнь, которою я страдаю, есть наказание Твое за мои грехи и беззакония- знаю, что по делам моим я заслужил тягчайшее наказание, но, Человеколюбче, поступай со мною не по злобе моей, а по безпредельному милосердию Твоему. Не пожелай смерти моей, но дай мне силы, чтобы я терпеливо сносил болезнь как заслуженное мною испытание и по исцелении от нее обратился всем сердцем, всею душою и всеми моими чувствами к Тебе, Господу Богу, Создателю моему, и жив был для исполнения святых Твоих заповедей, для спокойствия моих родных и для моего благополучия. Аминь.

Молитва 6

О, Премилосердный Боже, Отче, Сыне и Святый Душе, в нераздельней Троице покло-
няемый и славимый, призри благоутробно на раба Твоего (произнести имя болящего), болезнию одержимаго- отпусти ему вся согрешения его- подай ему исцеление от болезни- возврати ему здравие и силы телесныя- подай ему долгоденственное и благоденственное житие, мирные Твои и премирные блага, чтобы он вместе с нами приносил благодарные мольбы Тебе, Всещедрому Богу и Создателю моему.
Пресвятая Богородица, всесильным заступлением Твоим помоги мне умолить Сына
Твоего, Бога моего, об исцелении раба Божия (произнести имя болящего).
Все святые и ангелы Господни, молите Бога о больном рабе Его (произнести имя боля-
щего). Аминь.
 

Ната 76

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:1.219
Реакции:0
Баллы:0
Благодарю, Уважаемая Anuit, за молитвы.
 

Lana.M

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:383
Реакции:0
Баллы:0
Молитва при зубной боли

Молитву святому священномученику Антипе, епископу Пергама Асийского, лучше прочесть 23 апреля, перед иконой святого. Сходить в церковь или поставить дома свечу и помолиться:

О, преславный священномучениче Антипо и скорый помощнице христианам в болезнях! Верую от всея души и помышления, яко дадеся тебе от Господа дар болящая исцеляти, недугующия врачевати и разслабленныя укрепляти. Сего ради к тебе, яко благодатному врачу болезней, аз немощный прибегаю и, твой досточтимый образ со благоговением лобызая, молюся: твоим предстательством у Царя Небесного испроси мне болящему исцеление от удручающия мя зубные болезни, аще бо и недостоин есмь тебе благостнейшего отца и приснаго заступника моего, но ты, быв подражатель человеколюбия Божия, сотвори мя достойна твоего заступления чрез мое обращение от злых дел к благому житию, увачуй обильно дарованною тебе благодатию язвы и струпы души и тела моего, даруй ми здравие и спасение и во всем благое поспешение, да тако тихое и безмолвное житие пожив во всяком благочестии и чистоте, сподоблюся со всеми святыми славити Всесвятое имя Отца и Сына и Святого духа. Аминь.
 

Sivlanta

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:1.338
Реакции:0
Баллы:0
Очень нужные молитвы! Очень вам благодарна уважаемая Anuit!
 
Divider

Personalize

Сверху Снизу