Divider

Молитва-оберег для тех, кто находится в тюрьме.

Aliona1

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:84
Реакции:0
Баллы:0
Молитва заключенного к Пресвятой Богородице - сильнейший оберег. Храните оберег постоянно при себе и, хотя бы изредка, перечитывайте. Ваша жизнь в тюрьме станет намного легче.
"О Пресвятая Дево, Мати Господа и Спасителя моего! Вси человецы притекают к Тебе и никто притекаяй отходит от Тебе всуе, аще о добре просит. Молят Тя архиерее и священниецы, яко Матерь еси Архиерея Великого, прошедшаго небеса. Молят Тя иноки, яко Сама еси Пречистая Дева. Молят Тя отцы и матери, иже соболезнуют о своих детях, в немощах лежащих или далече живущих, яко Ты Сама болезнующи искала Сына своего, егда, Он, дванадесятилетний отрок, оста во Иерусалиме. Молят Тя обидимии, яко претерпела еси гонение от Ирода с Божественным Младенцем. Возносят к Тебе последнюю свою молитву умирающии, яко Ты предстояла еси у Креста умирающаго Сына Твоего. Молят Тя праведнии и вси хотящии благостно жити: и никто же от них достиже праведности, не имеяй Тебе молитвенницу. Тако вси имут Тя заступницу усердну и всем подаеши скорую помощь. Един ли аз, грешник, в темнице седяй, забвен буду от Тебе? Мене ли единого молитву не услышиши? Мене ли прибегающаго к Тебе не приимеши под кров Твой? О никакоже помышляю сему быти. Понеже Матерь еси Спасителя погибающих грешников. Понеже яко несть иного Бога разве Иисуса Христа, Сына Твоего, со Отцем и Святым Духом во Едином Божестве поклоняемаго. Так несть инаго у Престола Божия ближайшаго ходатая, яко же Ты, Мати Божия! Матернее моление может ко благосердию Владыки, Перед Ним Тебе вся возможна суть. Сего ради на Тя по Бозе все упование мое возлагаю. Сего ради храню аз пречистый образ Твой во узилище моем, помятуяй близость Твою ко всем скорбящим и заключенным. Обаче Ты, Матерь Божья, и являла еси доныне ко мне многая милости по моим прошениям к Тебе! Чимже аз явихся пред Тобою? Увы мне злонравному! Аз же непамятлив бых Твоих благодеяний. Но, о милосердая Царице Богородице, прости моя измены и неразумие, не отвергни мене, паки возвращающегося к Тебе, яви ко мне древняя Твоя милости и прими мя на Свои мощны руки, аки боляща, аки еле жива суща от язв греховных. Приведи мою душу грешную к покаянию. Беззакония бо моя превзыдоша главу мою. Колико доселе прогневах аз Бога моего лжами, хищениями, пиянством, крамолами, жестокосердием, безсовестием. Безпрестани согрешаю и в сей темнице леностию, мечтаниями, обманами, непокорством, досаждениями соузникам моим и развращением их, татьбами и роптанием на мою участь. Ктому не бысть у меня доныне ни слез ни умиления, или же аз плаках токмо от досады моея. Прими убо мене Благодатная, с Богом, Сыном Твоим. Сподоби мя получити разрешение во всех гресех моих в тайне покаяния и абие причаститися Святаго Тела и Крови Сына Твоего. Помози ми отныне возненавидети злыя мои страсти и крепко воинствовати противу греха- зане аще в чесом и покаюся, по малом часе тояжде творю, и сице лжив пред Богом обретаюся. Испроси ми, благодать прочее время живота моего в твердом покаянии скончати. Милующая грешники, не презри мене перваго из них, зриши моя беды, зриши мою горьку жизнь в сей темнице. Помози ми претерпети до конца позор мой, тесноту и прочия темничные лишения, да не впаду в отчаяние, да не дерзну возносить хулы на Промысел Божий, но токмо скорбею и плачу о гресех моих, токмо от печали моея о чадах моих и сродниках, от нихже разлучен есмь, обращаюся ко утешению в молитве. Несть у меня терпения и кийждо день мню, яко наста конец моему терпению. О, печальных недоведомое утешение! Утеши моего отца и матерь со сродники, иже скорбят о мне, для нихже аз содеяхся яко мертв. Наипаче же, о чадолюбивая Мати, не лиши Твоего покровительства жену и чада моя, ихже оставих аз, яко преступный отец, зане они неповинни суть во гресех моих. Препитай их и сохрани Твоею молитвою здравы и богобоязненны. Даруй , напоследок, видеть свободу и со слезами радости облобызати моих домашних. Из глубины души моея вопию к Тебе, Царице Небесная, от одного образа Твоего с Предвечным Младенцем на руку Твою держимым чувствуяй в сердце моем отраду: не отрини мене, буди ми покровительница во всяких моих нуждах, во здравии и болезни.
Облегчи моя душевныя и телесныя скорби, яко Ты еси всех скорбящих радость. Милостива буди ми не зде токмо, но и тамо, в стране вечней. Не остави мене без Твоего заступления в день Страшнаго Втораго Пришествия Господа моего. Ей, Пресвятая Богородице! Не забуди тогда моея веры, яже к Тебе и недостойных моих молитв пред Тобою. Да тако, быв на вечные времена помилован Тобою, в безконечныя же веки буду благодарити Тебе и славословити Отца и Сына и Святаго Духа. Аминь."
 

Пальмира

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:918
Реакции:1
Баллы:0
аесли эту молитву прочитать наооборот, то будет она иметь противоположный эффект?
 

Aliona1

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:84
Реакции:0
Баллы:0
Пальмира пишет:аесли эту молитву прочитать наооборот, то будет она иметь противоположный эффект?
а Вы разве в зоне )?
 

Aliona1

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:84
Реакции:0
Баллы:0
Эта молитва убережет от насилия в тюрьме. Держите оберег при себе вместе с иконкой Анастасии Узорешительницы.
О многострадальная и премудрая великомученице Христова Анастасие! Ты душею на на небеси у Престола Господня Предстоиши, на земле же данною тебе благодатию, различная совершаеши исцеления: призри убо милостивно на предстоящия люди и молящиеся пред мощами твоими, просящия твоей помощи: простри ко Господу святыя молитвы твоя о нас, и испроси нам оставление согрешений наших, недужным исцеление, скорбящим и бедствующим скорую помощь- умоли Господа, да подаст всем нам христианскую кончину и добрый ответ на Страшном Суде Своем, да сподобимся и мы купно с тобою Славити Отца и Сына и Святого Духа во веки веков. Аминь.""
 

Пальмира

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:918
Реакции:1
Баллы:0
Aliona1 пишет:Пальмира пишет:аесли эту молитву прочитать наооборот, то будет она иметь противоположный эффект?
а Вы разве в зоне )?

слава богу нет. я своих врагах забочусь. чтоб им везде было хорошо
 

Aliona1

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:84
Реакции:0
Баллы:0
Пальмира пишет:Aliona1 пишет:Пальмира пишет:аесли эту молитву прочитать наооборот, то будет она иметь противоположный эффект?
а Вы разве в зоне )?

слава богу нет. я своих врагах забочусь. чтоб им везде было хорошо
) ясно.
Пальмира, у Геннадия Малахова (он пишет не только про свежевыжатые соки) есть книга "Судьба и карма". Трое уголовников украли восьмилетнего мальчика и насиловали его трое суток. На четвертые мальчик умер, чем сильно их расдосадовал. Тогда они бросили его тельце в море, и отправились за выпивкой. Их нашли очень быстро, свидетели трагедии говорили, что все трое были как бы не в себе и практически не сопротивлялись, их не пытали, потому что на каждом допросе они свидетельствовали на себя сами. Все трое не дожили до суда, их, каждого по отдельности, убили в сизо сокамерники.
Но и представьте себе, что в некоторых камерах, как и положено, в восточном углу висят иконы.
 

Пальмира

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:918
Реакции:1
Баллы:0
Aliona1 пишет:Пальмира пишет:Aliona1 пишет:Пальмира пишет:аесли эту молитву прочитать наооборот, то будет она иметь противоположный эффект?
а Вы разве в зоне )?

слава богу нет. я своих врагах забочусь. чтоб им везде было хорошо
) ясно.
Пальмира, у Геннадия Малахова (он пишет не только про свежевыжатые соки) есть книга &quot-Судьба и карма&quot-. Трое уголовников украли восьмилетнего мальчика и насиловали его трое суток. На четвертые мальчик умер, чем сильно их расдосадовал. Тогда они бросили его тельце в море, и отправились за выпивкой. Их нашли очень быстро, свидетели трагедии говорили, что все трое были как бы не в себе и практически не сопротивлялись, их не пытали, потому что на каждом допросе они свидетельствовали на себя сами. Все трое не дожили до суда, их, каждого по отдельности, убили в сизо сокамерники.
Но и представьте себе, что в некоторых камерах, как и положено, в восточном углу висят иконы.



пролстите , а к чему эта притча? не поняла
 

Aliona1

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:84
Реакции:0
Баллы:0
Это не притча, а реальные события, и к тому, что люди и на воле и в тюрьме - разные. Данные молитвы человек читает находясь в заключении. Может и есть обряды для наказания врагов, где эти молитвы читают наоборот, я не встречала.
 
Divider

Personalize

Сверху Снизу