Divider

Как встречать Новый високосный год так, чтобы он прошел без

galaktika

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:177
Реакции:4
Баллы:0
читать вечером акафист Господу Иисусу Христу:

Акафист Господу нашему Иисусу Христу


Кондак 1


Возбранный Воеводо и Господи, ада победителю, яко избавлься от вечныя смерти, похвальная восписуя Ти, создание и раб Твой- но яко имеяй милосердие неизреченное, от всяких мя бед свободи, зовуща:

Иисусе, Сыне Божий, помилуй мя.

Икос 1


Ангелов Творче и Господи сил, отверзи ми недоуменный ум и язык на похвалу пречистаго Твоего имене, якоже глухому и гугнивому древле слух и язык отверзл еси, и глаголаше зовый таковая:

Иисусе пречудный, Ангелов удивление-

Иисусе пресильный, прародителей избавление.

Иисусе пресладкий, патриархов величание-

Иисусе преславный, верных укрепление.

Иисусе прелюбимый, пророков исполнение-

Иисусе предивный, мучеников крепосте.

Иисусе претихий, монахов радосте-

Иисусе премилостивый, пресвитеров сладосте.

Иисусе премилосердый, постников воздержание-

Иисусе пресладостный, преподобных радование.

Иисусе пречестный, девственных целомудрие-

Иисусе предвечный, грешников спасение.

Иисусе, Сыне Божий, помилуй мя.

Кондак 2


Видя вдовицу зельне плачущую, Господи, якоже тогда умилосердився, сына ея на погребением несома воскресил еси: сице и о мне умилосердися, Человеколюбче, и грехами умерщвленную мою душу воскреси, зовущую: Аллилуиа.

Икос 2


Разум неуразуменный разумети Филипп ищя, Господи, покажи нам Отца, глаголаше- Ты же к нему: толикое время сый со Мною, не познал ли еси, яко Отец во Мне, и Аз во Отце есмь? Темже, Неизследованне, со страхом зову Ти:

Иисусе, Боже предвечный-

Иисусе, Царю пресильный.

Иисусе, Владыко долготерпеливый-

Иисусе, Спасе премилостивый.

Иисусе, хранителю мой преблагий-

Иисусе, очисти грехи моя.

Иисусе, отыми беззакония моя-

Иисусе, отпусти неправды моя.

Иисусе, надеждо моя, не остави мене-

Иисусе, помощниче мой, не отрини мене.

Иисусе, Создателю мой, не забуди мене-

Иисусе, Пастырю мой, не погуби мене.

Иисусе, Сыне Божий, помилуй мя.

Кондак 3


Силою свыше апостолы облекий, Иисусе, во Иерусалиме седящия, облецы и мене, обнаженнаго от всякаго благотворения, теплотою Духа Святаго Твоего, и даждь ми с любовию пети Тебе: Аллилуиа.

Икос 3


Имеяй богатство милосердия, мытари и грешники, и неверныя призвал еси, Иисусе- не презри и мене ныне, подобнаго им, но яко многоценное миро, приими песнь сию:

Иисусе, сило непобедимая-

Иисусе, милосте безконечная.

Иисусе, красото пресветлая-

Иисусе, любы неизреченная.

Иисусе, Сыне Бога Живаго-

Иисусе, помилуй мя грешнаго.

Иисусе, услыши мя, в беззакониих зачатаго-

Иисусе, очисти мя, во гресех рожденнаго.

Иисусе, научи мя непотребнаго-

Иисусе, освети мя темнаго.

Иисусе, очисти мя сквернаго-

Иисусе, возведи мя блуднаго.

Иисусе, Сыне Божий, помилуй мя.

Кондак 4


Бурю внутрь имеяй помышлений сумнительных, Петр утопаше, узрев же во плоти Тя суща, Иисусе, и по водам ходяща, позна Тя Бога истиннаго, и руку спасения получив, рече: Аллилуиа.

Икос 4


Слыша слепый мимоходяща Тя, Господи, путем, вопияше: Иисусе, Сыне Давидов, помилуй мя! И, призвав, отверзл еси очи его. Просвети убо милостию Твоею очи мысленныя сердца и мене, вопияща Ти и глаголюща:

Иисусе, вышних Создателю-

Иисусе, нижних Искупителю.

Иисусе, преисподних потребителю-

Иисусе, всея твари украсителю.

Иисусе, души моея утешителю-

Иисусе, ума моего просветителю.

Иисусе, сердца моего веселие-

Иисусе, тела моего здравие.

Иисусе, Спасе мой, спаси мя-

Иисусе, свете мой, просвети мя.

Иисусе, муки всякия избави мя-

Иисусе, спаси мя недостойнаго.

Иисусе, Сыне Божий, помилуй мя.

Кондак 5


Боготочною Кровию якоже искупил еси нас древле от законныя клятвы, Иисусе, сице изми нас от сети, еюже змий запят ны страстьми плотскими, и блудным наваждением, и злым унынием, вопиющия Ти: Аллилуиа.

Икос 5


Видевше отроцы еврейстии во образе человечестем Создавшаго рукою человека, и Владыку разумевше Его, потщашася ветвьми угодити Ему, осанна вопиюще. Мы же песнь приносим Ти, глаголюще:

Иисусе, Боже истинный-

Иисусе, Сыне Давидов.

Иисусе, Царю преславный-

Иисусе, Агнче непорочный.

Иисусе, Пастырю предивный-

Иисусе, хранителю во младости моей.

Иисусе, кормителю во юности моей-

Иисусе, похвало в старости моей.

Иисусе, надеждо в смерти моей-

Иисусе, животе по смерти моей.

Иисусе, утешение мое на суде Твоем-

Иисусе, желание мое, не посрами мене тогда.

Иисусе, Сыне Божий, помилуй мя.

Кондак 6


Проповедник богоносных вещание и глаголы исполняя, Иисусе, на земли явлься и с человеки Невместимый пожил еси, и болезни наша подъял еси, отнюдуже ранами Твоими мы исцелевше, пети навыкохом: Аллилуиа.

Икос 6


Возсия вселенней просвещение истины Твоея, и отгнася лесть бесовская: идоли бо, Спасе наш, не терпяще Твоея крепости, падоша. Мы же, спасение получивше, вопием Ти:

Иисусе, истино, лесть отгонящая-

Иисусе, свете, превышший всех светлостей.

Иисусе, Царю, премогаяй всех крепости-

Иисусе, Боже, пребываяй в милости.

Иисусе, Хлебе животный, насыти мя алчущаго-

Иисусе, источниче разума, напой мя жаждущаго.

Иисусе, одеждо веселия, одей мя тленнаго-

Иисусе, покрове радости, покрый мя недостойнаго.

Иисусе, подателю просящим, даждь ми плач за грехи моя-

Иисусе, обретение ищущим, обрящи душу мою.

Иисусе, отверзителю толкущим, отверзи сердце мое окаянное-

Иисусе, Искупителю грешных, очисти беззакония моя.

Иисусе, Сыне Божий, помилуй мя.

Кондак 7


Хотя сокровенную тайну от века открыти, яко овча на заколение веден был еси,

Иисусе, и яко агнец прямо стригущаго его безгласен, и яко Бог из мертвых воскресл еси, и со славою на небеса вознеслся еси, и нас совоздвигл еси, зовущих: Аллилуиа.

Икос 7


Дивную показа тварь, явлейся Творец нам: без семене от Девы воплотися из гроба, печати не рушив, воскресе, и ко апостолом, дверем затворенным, с плотию вниде. Темже чудящеся, воспоим:

Иисусе, Слове необыменный-

Иисусе, Слове несоглядаемый.

Иисусе, сило непостижимая-

Иисусе, мудросте недомыслимая.

Иисусе, Божество неописанное-

Иисусе, господство неисчетное.

Иисусе, царство непобедимое-

Иисусе, владычество безконечное.

Иисусе, крепосте высочайшая-

Иисусе, власте вечная.

Иисусе, Творче мой, ущедри мя-

Иисусе, Спасе мой, спаси мя.

Иисусе, Сыне Божий, помилуй мя.

Кондак 8


Странно Бога вочеловечшася видяще, устранимся суетнаго мира и ум на Божественная возложим. Сего бо ради Бог на землю сниде, да нас на небеса возведет, вопиющих Ему: Аллилуиа.

Икос 8


Весь бе в нижних, и вышних никакоже отступи Неисчетный, егда волею нас ради пострада, и смертию Своею нашу смерть умертви, и воскресением живот дарова поющим:

Иисусе, сладосте сердечная-

Иисусе, крепосте телесная.

Иисусе, светлосте душевная-

Иисусе, быстрото умная.

Иисусе, радосте совестная-

Иисусе, надеждо известная.

Иисусе, памяте предвечная-

Иисусе, похвало высокая.

Иисусе, славо моя превознесенная-

Иисусе, желание мое, не отрини мене.

Иисусе, Пастырю мой, взыщи мене-

Иисусе, Спасе мой, спаси мене.

Иисусе, Сыне Божий, помилуй мя.

Кондак 9


Все естество ангельское безпрестани славит пресвятое имя Твое, Иисусе, на небеси, Свят, Свят, Свят, вопиюще- мы же грешнии на земли бренными устнами вопием: Аллилуиа.

Икос 9


Ветия многовещанныя якоже рыбы безгласныя видим о Тебе, Иисусе, Спасе наш: недоумеют бо глаголати, како Бог непреложный и человек совершенный пребываеши? Мы же таинству дивящеся, вопием верно:

Иисусе, Боже предвечный-

Иисусе, Царю царствующих.

Иисусе, Владыко владеющих-

Иисусе, Судие живых и мертвых.

Иисусе, надеждо ненадежных-

Иисусе, утешение плачущих.

Иисусе, славо нищих-

Иисусе, не осуди мя по делом моим.

Иисусе, очисти мя по милости Твоей-

Иисусе, отжени от мене уныние.

Иисусе, просвети моя мысли сердечныя.

Иисусе, даждь ми память смертную.

Иисусе, Сыне Божий, помилуй мя.

Кондак 10


Спасти хотя мир, Восточе востоком, к темному западу - естеству нашему пришед, смирился еси до смерти- темже превознесеся имя Твое паче всякаго имене, и от всех колен небесных и земных слышиши: Аллилуиа.

Икос 10


Царю Превечный, Утешителю, Христе истинный, очисти ны от всякия скверны, якоже очистил еси десять прокаженных, и исцели ны, якоже исцелил еси сребролюбивую душу Закхеа мытаря, да вопием Ти, во умилении зовуще:

Иисусе, сокровище нетленное-

Иисусе, богатство неистощимое,

Иисусе, пище крепкая-

Иисусе, питие неисчерпаемое.

Иисусе, нищих одеяние-

Иисусе, вдов заступление.

Иисусе, сирых защитниче-

Иисусе, труждающихся помоще.

Иисусе, странных наставниче-

Иисусе, плавающих кормчий.

Иисусе, бурных отишие-

Иисусе Боже, воздвигни мя падшаго.

Иисусе, Сыне Божий, помилуй мя.

Кондак 11


Пение всеумиленное приношу Ти недостойный, вопию Ти яко хананеа:

Иисусе, помилуй мя- не дщерь бо, но плоть имам, страстьми люте бесящуюся и яростию палимую, и исцеление даждь вопиющу Ти: Аллилуиа.

Икос 11


Светоподательна светильника сущим во тьме неразумия, прежде гоняй Тя Павел, богоразумнаго гласа силу внуши и душевную быстроту уясни- сице и мене темныя зеницы душевныя просвети, зовуща:

Иисусе, Царю мой прекрепкий-

Иисусе, Боже мой пресильный.

Иисусе, Господи мой пребезсмертный-

Иисусе, Создателю мой преславный.

Иисусе, Наставниче мой предобрый-

Иисусе, Пастырю мой прещедрый.

Иисусе, Владыко мой премилостивый-

Иисусе, Спасе мой премилосердый.

Иисусе, просвети моя чувствия, потемненная страстьми-

Иисусе, исцели мое тело, острупленное грехми.

Иисусе, очисти мой ум от помыслов суетных-

Иисусе, сохрани сердце мое от похотей лукавых.

Иисусе, Сыне Божий, помилуй мя.

Кондак 12


Благодать подаждь ми, всех долгов решителю, Иисусе, и приими мя кающася, якоже приял еси Петра, отвергшагося Тебе, и призови мя унывающаго, якоже древле Павла, гоняща Тя, и услыши мя, вопиюща Ти: Аллилуиа.

Икос 12


Поюще Твое вочеловечение, восхваляем Тя вси, и веруем со Фомою, яко Господь и Бог еси, седяй со Отцем и хотяй судити живым и мертвым. Тогда убо сподоби мя деснаго стояния, вопиющаго:

Иисусе, Царю предвечный, помилуй мя-

Иисусе, цвете благовонный, облагоухай мя.

Иисусе, теплото любимая, огрей мя-

Иисусе, храме предвечный, покрый мя.

Иисусе, одеждо светлая, украси мя-

Иисусе, бисере честный, осияй мя.

Иисусе, каменю драгий, просвети мя-

Иисусе, солнце правды, освети мя.

Иисусе, свете святый, облистай мя-

Иисусе, болезни душевныя и телесныя избави мя.

Иисусе, из руки сопротивныя изми мя-

Иисусе, огня негасимаго и прочих вечных мук свободи мя.

Иисусе, Сыне Божий, помилуй мя.

Кондак 13


О, пресладкий и всещедрый Иисусе! Приими ныне малое моление сие наше, якоже приял еси вдовицы две лепте, и сохрани достояние Твое от враг видимых и невидимых, от нашествия иноплеменник, от недуга и глада, от всякия скорби и смертоносныя раны, и грядущия изми муки всех, вопиющих Ти: Аллилуиа.

Этот кондак читается трижды, затем 1-й икос: Ангелов Творче… и 1-й кондак: Возбранный Воеводо…

Молитва

Владыко Господи Иисусе Христе Боже мой, Иже неизреченнаго ради Твоего человеколюбия на конец веков во плоть оболкийся от Приснодевы Марии, славлю о мне Твое спасительное промышление, раб Твой, Владыко- песнословлю Тя, яко Тебе ради Отца познах- благословлю Тя, Егоже ради и Дух Святый в мир прииде- покланяюся Твоей по плоти Пречистей Матери, таковей страшней тайне послужившей- восхваляю Твоя Ангельская ликостояния, яко воспеватели и служители Твоего величествия- ублажаю Предтечу Иоанна, Тебе крестившаго, Господи- почитаю и провозвестившая Тя пророки, прославляю апостолы Твоя святыя- торжествую же и мученики, священники же Твоя славлю- покланяюся преподобным Твоим, и вся Твоя праведники пестунствую. Таковаго и толикаго многаго и неизреченнаго лика Божественнаго в молитву привожду Тебе, всещедрому Богу, раб Твой, и сего ради прошу моим согрешением прощения, еже даруй ми всех Твоих ради святых, изряднее же святых Твоих щедрот, яко благословен еси во веки. Аминь.

и благодарить за все, что было в уходящем году.
 

galaktika

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:177
Реакции:4
Баллы:0
Прочитать благодарственную молитву Богородице:

Достойно есть яко воистинну блажити Тя Богородицу, Присноблаженную и Пренепорочную и Матерь Бога нашего. Честнейшую Херувим и славнейшую без сравнения Серафим, без истления Бога Слова рождшую, сущую Богородицу Тя величаем.

Поблагодарить святых.
 

galaktika

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:177
Реакции:4
Баллы:0
А утром прочитать молитвы от зла и порчи.

Молитва защита от зла, врагов и порчи


Большая молитва, но очень сильная. При любой неприятности от людей советую читать.

Милосердный Господи, Ты некогда устами служителя Моисея, Иисуса сына Навина, задерживал целый день движение Солнца и Луны, пока народ израильский мстил врагам своим. Молитвой Елисея пророка некогда поразил сириян, задерживая их и вновь исцелил их.

Ты некогда вещал пророку Исайи: вот, Я возвращу назад на десять ступеней солнечную тень, которая прошла по ступеням Ахазовым, и возвратилось Солнце на десять ступеней по ступеням, по которым оно сходило. Ты некогда устами пророка Иезекииля затворил бездны, останавливал реки, задерживал воды. И Ты некогда постом и молитвою пророка Твоего Даниила заграждал уста львов во рву.

И ныне задержи и замедли до благовремения все замыслы вокруг стоящих меня о моем перемещении, увольнении, смещении, изгнании. Так и сейчас разруши злые хотения и требования всех осуждающих меня, загради уста и сердца всех клевещущих, злобствующих и рыкающих на меня и всех хулящих и унижающих меня. Так и ныне наведи духовную слепоту на глаза всех восстающих на меня и на врагов моих.

Не Ты ли вещал апостолу Павлу: говори и не умолкай, ибо Я с тобою, и никто не сделает тебе зла. Смягчи сердца всех противоборствующих благу и достоинству Церкви Христовой. Поэтому да не умолкнут уста Мои для обличения нечестивых и прославления праведных и всех дивных дел Твоих. И да исполнятся все благие начинания наши и желания. К вам, праведники и молитвенники Божии, наши дерзновенные предстатели, некогда силою своих молитв сдерживающие нашествие иноплеменников, подход ненавидящих, разрушившие злые замыслы людей, заграждавшие уста львов, ныне обращаюсь я с молитвою моей, с моим прошением.

И Ты, преподобный великий Еллий Египетский, некогда оградивший в круге крестным знамением место поселения ученика своего, повелел ему вооружиться именем Господним и не бояться отныне демонских искушений. Огради дом мой, в котором я живу, в круге молитв Твоих и сохрани его от огненного запаления, воровского нападения и всякого зла и страха.

И Ты, преподобный отче Поплие Сирийский, некогда своею непрестанною молитвою десять дней демона державший неподвижным и не могущим идти ни днем, ни ночью- ныне окрест келии моей и дома моего сего удержи за оградою его вся сопротивные силы и всех хулящих имя Божие и презирающих меня.

И Ты, преподобная девственница Пиама, некогда силою молитвы остановившая движение шедших погубить жителей той деревни, где жила, ныне приостанови все замыслы врагов моих, хотящих изгнать меня из города этого и погубить меня: не допускай им приближаться к дому этому, останови их силою молитвы своей: "Господи, Судья Вселенной, Ты, которому неугодна всякая неправда, когда приидет к Тебе молитва эта, пусть Святая Сила остановит их на том месте, где постигнет их".

И Ты, блаженный Лаврентий Калужский, моли Бога о мне, как имеющий дерзновение перед Господом предстательствовать о страждущих от козней дьявольских. Моли Бога о мне, да оградит Он меня от козней сатанинских.

И Ты, преподобный Василий Печерский, соверши свои молитвы - запрещения над нападающими на меня и отгони все козни дьявольские от меня.

И Вы, все Святые земли Российской, развейте силою молитв своих обо мне все бесовские чары, все дьявольские замыслы и козни - досадить мне и погубить меня и достояние мое.

И Ты, великий и грозный страж, Архистратиг Михаил, огненным мечем посечи все хотения врага рода человеческого и всех приспешников его, хотящих погубить меня. Стой нерушимо на страже дома этого, всех живущих в нем и всего достояния его.

И Ты, Владычице, не напрасно называемая "Нерушимой стеной", будь для всех враждующих против меня и замышляющих пакости делать мне, воистину некой преградой и нерушимой стеной, ограждающей меня от всякого зла и тяжких обстояний.

Господи благослови!
 

galaktika

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:177
Реакции:4
Баллы:0
И Ангелу Хранителю
Молитвы Ангелу-хранителю

Каждому христианину Бог дарует Ангела-хранителя, который невидимо охраняет человека всю его земную жизнь от бед и напастей, предостерегает от грехов, оберегает в страшный час смерти, не оставляет и после смерти. Ангелы радуются о нашем покаянии и преуспевании в добродетели, стараются наполнить нас духовными созерцаниями и содействовать нам во всяком добре.

Святый Ангеле, предстояй окаянной моей души и страстной моей жизни, не остави мене грешнаго, ниже отступи от мене за невоздержание мое. Не даждь места лукавому демону обладати мною, насильством смертнаго сего телесе- укрепи бедствующую и худую мою руку и настави мя на путь спасения. Ей, святый Ангеле Божий, хранителю и покровителю окаянныя моея души и тела вся мне прости, еликими тя оскорбих во вся дни живота моего, и аще что согреших в прешедшую нощь сию, покрый мя в настоящий день, и сохрани мя от всякого искушения противнаго, да ни в коем гресе прогневаю Бога, и молися за мя ко Господу, да утвердит мя в страсе Своем, и достойна покажет мя раба Своея благости. Аминь.

Молитва 2


Ангеле Христов святый, к тебе припадая молюся, хранителю мой святый, преданный мне на соблюдение души и телу моему грешному от святого крещения, аз же своею леностию и своим злым обычаем прогневах твою препричистую светлость и отгнах тя от себе всеми студными делы: лжами, клеветами, завистию, осуждением, презорством, непокорством, братоненавидением и злопомнением, сребролюбием, прелюбодеянием, яростию, скупостию, объядением без сытости и опивством, многоглаголанием, злыми помыслы и лукавыми, гордым обычаем и блудным взбешением, имый самохотение на всякое плотское вожделение, о злое мое произволение, его же и скоти безсловеснии не творят! Да како возможеши возрети на мя, или приступити ко мне, аки ко псу смердящему? Которыма очима, Ангеле Христов, воззриши на мя, оплетшася зле во гнусных делах? Да како уже возмогу отпущения просити горьким и злым моим и лукавым деяниям, в няже впадаю по вся дни и нощи и на всяк час? Но молюся ти припадая, хранителю мой святый, умилосердися на мя грешнаго и недостойного раба твоего (имярек), буди ми помощник и заступник на злаго моего сопротивника, святыми твоими молитвами, и Царствия Божия причастника мя сотвори со всеми святыми, всегда, и ныне, и присно, и во веки веков. Аминь.

Молитва 3


Ангеле Христов, хранителю мой святый и покровителю души и тела моего, вся ми прости, елика согреших во днешнии день: и от всякаго лукавствия противного ми врага избави мя, да ни в коемже гресе прогневаю Бога моего, но моли за мя грешного и недостойного раба, яко да достойна мя покажеши благости и милости Всесвятыя Троицы и Матере Господа моего Иисуса Христа и всех святых. Аминь.

Молитва 4


Ангеле Божий, хранителю мой святый, на соблюдение мне от Бога с небес данный! Прилежно молю тя: ты мя днесь просвети, и от всякаго зла сохрани, ко благому деянию настави, и на путь спасения направи. Аминь.

Молитва 5


О святый Ангеле, хранителю и покровителю мой благий! С сердцем сокрушенным и душею болезненною предстою ти, моляся: услыши мя, грешнаго раба своего (имя рек), с воплем крепким и плачем горьким вопиющаго- не помяни беззаконий моих и неправд, имиже аз, окаянный, прогневляю тя по вся дни и часы, и мерзостна себе творю пред Создателем нашим Господем- явися мне милосерд и не отлучайся мене, сквернаго, даже до кончины моея- возбуди мя от сна греховнаго и пособствуй твоими молитвами прочее время живота моего без порока преити и сотворити плоды достойны покаяния, паче же от смертных падений греховных соблюди мя, да не погибну во отчаянии, и да не порадуется враг о погибели моей.

Вем воистинну и усты исповедую, яко никтоже таков друг и предстатель, защититель и поборник, якоже ты, святый Ангеле: предстоя бо Престолу Господню, молишися о мне, непотребнем и паче всех грешнейшем, да не изымет Преблагий души моея в день нечаяния моего и в день творения злобы. Не престай убо умилостивляя Премилосердаго Господа и Бога моего, да отпустит согрешения моя, яже сотворих во всем житии моем, делом, словом и всеми моими чувствы, и имиже весть судьбами, да спасет мя, да накажет мя зде по неизреченней милости Своей, но да не обличит и не истяжет мя онамо по нелицеприятному правосудию Своему- да сподобит мя покаяние принести, с покаянием же Божественное Причащение достойне прияти, о сем паче молю и таковаго дара всеусердно желаю.

В страшный же час смерти неотступен буди ми, благий хранителю мой, прогоняя мрачныя демоны, имущия устрашити претрепетную душу мою- защити мя от тех ловления, егда имам преходити воздушныя мытарства, да, храним тобою, безбедно достигну рая, ми вожделеннаго, идеже лицы святых и горних Сил непрестанно восхваляют всечестное и великолепое имя в Троице славимаго Бога, Отца, и Сына и Святаго Духа, Ему же подобает честь и поклонение во веки веков. Аминь.
 

galaktika

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:177
Реакции:4
Баллы:0
прочитать Молитву в день Нового Года



Господи Боже, всех видимых и невидимых тварей Творец и Зиждитель, сотворивший времена и лета, Сам благослови начинающийся сего дня Новый Год, который мы считаем от воплощения Твоего для нашего спасения. Дозволь нам провести сей год и многие по нем в мире и согласии с ближними нашими- укрепи и распространи Святую Вселенскую Церковь, которую Ты Сам основал в Иерусалиме, и спасительною жертвою сбитого Тела и пречистой Крови освятил. Отечество наше возвыси, сохрани и прославь- долгоденствие, здоровье, изобилие плодов земных и благорастворение воздуха дай нам- меня, грешного раба Твоего, всех родственников и ближних моих и всех благоверных христиан, как истинный наш верховный Пастырь, упаси, огради и на пути спасения утверди, чтобы мы, следуя по нему после долговременной и благополучной жизни в мире сем, достигнули Царства Твоего Небесного и удостоились вечного блаженства со святыми Твоими. Аминь.
 

galaktika

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:177
Реакции:4
Баллы:0
От неудач в високосном году 7 января зажгите церковную свечу и один раз прочитайте: “Отче наш” и заговор:

“Едет конный, едет пеший, а мне, от Рождества Господня, год успешный. Облачу себя в свят-одежду, святым крестом крещусь, со старым годом прощусь. С високосным встречаюсь, в свят-одежду облачаюсь. Пред Господом склоняюсь. Ключ. Замок. Язык. Аминь. Аминь. Аминь.”
 

Мираж

New Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:1
Реакции:0
Баллы:0
Читать в последнюю ночь високосного года, перед наступлением следующего за ним:

“Ангелы годовые, ангелы святые, словом своим не дайте, делом своим не пускайте из високосного уходящего в новый год приходящий. Не пускайте к рабам (имена членов семьи) ни черных дней, ни злобных людей, ни слезы горючей, ни хвори болючей. 12 ангелов, встаньте на защиту (имена членов семьи). Слово крепко, к году лепко. Аминь. Аминь. Аминь”.
 

Morri

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:104
Реакции:0
Баллы:0
galaktika, Мираж, Спасибо огромное!!! С наступающим НОВЫМ ГОДОМ!!!! Пусть он принесет всем только все самое наилучшее!!!
 

SCORPION

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:98
Реакции:0
Баллы:0
Доброго времени суток!Огромная благодарность за прекрасные,нужные молитвы! :cvet5:
 

galaktika

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:177
Реакции:4
Баллы:0
Желаю, чтобы Дед Мороз мешок ва радости принес!
Второй мешок чтоб был со смехом!
А третий был сбольшим успехом!!!!!!!!!!!
Всех с наступающим Новым годом!
 

Bulochka

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:236
Реакции:0
Баллы:0
С Новым Годом, дорогие форумчане! У меня вопрос: я вчера ночью со встречей Нового Года конкретно напартачила: до 12 часов танцевала, смеялась, веселилась, прыгала, настроение было супер, а сразу после полуночи, где-то минут в пять-десять первого у меня сами собой ручьями полились слёзы, не знаю почему, наверное я все время перед НГ убеждала себя в том, что настроение хорошее и все будет хорошо, а проблемы копились и копились и вот вырвались наружу прямо в Новогоднюю ночь, ужасно:(( а может, еще и потому что у меня на этот год полно конкретных планов, и я очень хочу их реализовать, и очень переживаю. Не знаю, почему так сорвалась, даже желание свое не сформулиловала, а просто присела на корточки и заревела как больная, хоть и думала все время о желании. Как думаете, я весь год теперь буду плакать или может добрый дракон все равно поможет мне в реализации моих планов? Может можно как-то нейтрализовать действие этой ночи? вообще не могу обьяснить, что со мной случилось, откуда эти слёзы. Принесла домой морскую ракушку с вечеринки, а кошка ее сегодня утром разбила, я опять в слёзы из-за такого-то пустяка, хорошо хоть на этот раз вовремя сдержалась. Что за фигня со мной творится? С ума уже сходить начала?
 

IPSISSIMUS

Administrator
Регистрация:19 Апр 2013
Сообщения:39.252
Реакции:1.293
Баллы:113
НАВЕРНЯКА! КАК РАЗ НА ВИСОКОСНЫЙ ПОРА!)
 

Пальмира

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:918
Реакции:1
Баллы:0
а что делать если в новогоднюю ночь получился скандал в доме?
 

IPSISSIMUS

Administrator
Регистрация:19 Апр 2013
Сообщения:39.252
Реакции:1.293
Баллы:113
ОТЧИТАТЬ,ЧТОБЫ НЕ БЫЛО ТАКОГО В ЭТОМ ГОДУ ЧАСТО!
 

Пальмира

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:918
Реакции:1
Баллы:0
Уважаемый Магистр, тут нужна специальная отчитка?
 
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:353
Реакции:0
Баллы:0
Уважаемый магистр IPSISIMUS что делать если в 12 часов ночи потухла свеча не уследила -гости загадывали желание и мокрыми руками погасили.Я еле зажгла ее-с молитвой Отче наш. Я с этим гашением свечи испортила всем Новогоднее настроение,сама не своя. Что мне делать - очищать квартиру?
 
Divider

Personalize

Сверху Снизу