Divider

МОЛИТВА НА СЕМЕНА ПРИ ПОСАДКЕ

*ROMAN*

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:1.041
Реакции:2
Баллы:0
При посеве семян крестообразно, святой водой, кропят семена ( произнося трижды: во имя Отца и Сына и Святого Духа.Аминь.) и читают данную молитву:

Господи Боже наш, от пречистыя и пребогатыя длани Твоея предлежащее пред очима Твоима семен подаяние принесохом, Владыко, и сему Тебе вручитися молимся: не бо смеяхом в бездушных земли недрах заключити сия, аще не воззрим на повеление Твоего Величества, повелевающее родити и прозябати земли, и дати семена сеющему, и хлеб в снедь.И ныне молимся Тебе, Боже наш, услыши ны молящияся Тебе, и отверзи нам сокровище Твое великое, и благое, и небесное, и излей благословение Твое, донележе удовлимся по неложным Твоим обещанием- и отжени от нас вся снедающая плод наш земный и всякое наказание праведно наводимое на ны грех ради наших- и богатыя Твоя щедроты низпосли на вся люди Твоя, благодатию и человеколюбием единородного Твоего Сына, с нимже благословен еси, и с Пресвятым и благим и животворящим Твоим Духом, ныне и присно и во веки веков.Аминь.
 

*ROMAN*

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:1.041
Реакции:2
Баллы:0
Молитва о благопроизрастании насаждений.

Всемогущий, Превечный Боже, Отче милосердия, призри, молим Ти ся, на наша повседневная требования и жатву довольную нашему житию изобильне даруй. Возвеличи над нами имя Твое святое, и на поля, винограды, вертограды наша излей преизобильное Твое благословение, да вся труды рабов Твоих ( имена ), древа и насаждения наша, полно плодоносят. Отврати, милосерде Боже, от концев наших небеса неприязненна , студени, волны, грады, дожди вредящие , множества вод и вся злая, яже могут человеческая вредити требования. Яко Тя еси Бог наш и Тебе славу возсылаем, Отцу и Сыну и Святому Духу, ныне и присно и во веки веков.Аминь.
 

*ROMAN*

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:1.041
Реакции:2
Баллы:0
Если посееные семена долго не всходят, то читают данные молитвы:

Всемогущий Боже, милосердие Твое призываем, да сия семена, яже воздухом и дождём воспитати благоволил еси, благословением Твоим прозябнути сотвориши. Подаждь , Владыко, людем твоим Тебе всегда о Твоих благодарити дарованиих, от неплодствия же земли души алчущих сохрани, да нищ и богат, недужный и крепкий славят имя Твое, Отца и Сына и Святаго Духа, ныни и присно и во веки веков. Аминь.
 

Lasha

Well-Known Member
Регистрация:20 Апр 2013
Сообщения:853
Реакции:1
Баллы:18
Благодарю за молитвы!
 

fdcdsax

New Member
Регистрация:1 Дек 2022
Сообщения:2
Реакции:0
Баллы:1
Возраст:41
Благодарю весьма к стати.
 
Divider

Personalize

Сверху Снизу